Matematik Öğretmenliği Atama Yerleri ve Taban Puanları – Mart 2020

18 Mart 2020’de tamamlanmış olan 20.000 öğretmen atamasının sonucunda atamaya kaynaklık eden kurum bazlı taban puanlar Milli Eğitim Bakanlığı Personel Daire Başkanlığı sitesinde yayınlandı. Yayınlanmış olan veriler sayesinde herkes hangi okula, kaç puan ile atama yapıldığı bilgisine erişebiliyor. Bu sayfada Matematik Öğretmenliği alanına yapılmış olan atamalara ilişkin verileri derledik ve size sunuyoruz.

Matematik Öğretmenliği alanına 2020 yılı Mart ayında tamamlanmış olan atamada toplamda 501 kontenjan verildi. En yüksek puanlı aday 91,37681 KPSS puanı ve 91 mülakat puanı ile Kocaeli ili Gebze ilçesi Çelik İhracatçıları Birliği Ali Nuri Çolakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne atandı. En düşük puanlı aday ise 79,26013 KPSS puanı ve 79 mülakat puanı ile Şırnak ili Beytüşşebap ilçesi Şehit Yüzbaşı Ali Alkan Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne atandı. Dolayısıyla 2020 Mart atamasında Matematik Öğretmenliği branşının KPSS Taban Puanı 79,26013 olarak şekillendi.

Atama yerlerine ilişkin tablo daha iyi bir veri deneyimi için tek sayfada görüntülenmektedir. Bu sebeple sayfanın yüklenmesi birkaç saniye sürebilir. Lütfen sayfanın yüklenmesini bekleyiniz. Tabloda yer alan Search kutucuğu ile il, ilçe, okul bazlı arama yapabilirsiniz. KPSS Taban sütunu başlığına tıklayarak puanları küçükten büyüğe ve büyükten küçüğe sıralayabilirsiniz. Daha iyi bir görüntüleme deneyimi için mobil cihazlarda yatay görüntülenme önerilmektedir.

Matematik Öğretmenliği Atama Yerleri Mart 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir