Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Atama Puanları ve Yerleri Mart 2020

18 Mart 2020 tarihinde yapılmış olan 20.000 öğretmen atamasına ilişkin kurum bazlı taban puanlar bugün Milli Eğitim Bakanlığı Personel Daire Başkanlığı web sitesinde yayınlandı. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR) alanının atama taban puanları, mülakat puanları ve atama yerlerini içeren tabloya aşağıdan erişebilirsiniz. (Yıllara göre PDR atama puanları)

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü mezunları Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarına “Rehberlik” branşı altında atanıyorlar. Mart 2020’de tamamlanmış olan atamada PDR alanına 1257 kadro ayrıldı. Atanan en son kişinin KPSS taban puanı 79,05386 iken, mülakat puanı ise 79 oldu. En düşük puanla atanan kişi Diyarbakır Çüngüş Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne atandı.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Atama Yerleri

Tabloda yer alan veriler daha iyi bir kullanıcı deneyimi için tek sayfada görüntülenmektedir. Bu sebeple sayfanın yüklenmesi birkaç saniye alabilir. Lütfen sayfanın yüklenmesini bekleyiniz. Tablodaki Search kutucuğunu kullanarak il, ilçe veya okul bazlı arama yapabilirsiniz. En iyi deneyim için mobil cihazlarda yatay kullanım önerilmektedir. Tabloda yer alan veriler alfabetiktir, isterseniz KPSS taban sütununa tıklayarak taban puanda büyükten küçüğe sıralama yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.