Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği Atama Yerleri – Taban Puanları Mart 2020

2019 KPSS sonuçlarını esas alan ilk atama 18 Mart 2020 tarihinde sonuçlandı. Atama bekleyen adayların en fazla merak ettikleri konulardan biri de hangi okula kaç puan ile atama yapıldığı. Bahse konu veriler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her atama sonrasında yayınlanıyor. Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği / Bilgisayar Öğretmenliği (BÖTE) alanına ilişkin verileri sizin için derledik ve bu sayfada sunuyoruz.

Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği (BÖTE) alanına 45’i mesleki ve teknik liselere, 156’sı diğer eğitim kurumlarına olmak üzere 199 öğretmen ataması yapıldı. Mesleki ve Teknik liselere atanan en düşük KPSS puanına sahip kişi 82,28205 olurken diğer eğitim kurumlarına 84,69413 KPSS puanı ile atama yapıldı. En düşük puana sahip aday Giresun ili Dereli ilçesi Şehit Tuncay Zengin Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne atandı.

Tabloda yer alan veriler daha iyi bir görüntüleme deneyimi için tek sayfada gösterilmektedir. Bu sebeple sayfanın yüklenmesi birkaç saniye sürebilir. Lütfen bekleyiniz. Tabloda yer alan Search kutucuğunu kullanarak okul, ilçe veya il bazlı arama yapabilirsiniz. KPSS taban sütunu başlığına tıklayarak puanları büyükten küçüğe ya da küçükten büyüğe sıralayabilirsiniz.

Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği Atama Yerleri Mart 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.