Ayak İzinden Penguen Sanat Etkinliği

Bedeninin bir parçasını bir etkinlikte kullanmak çocuklar için çoğu zaman oldukça ilginç bir fikir. Bu etkinlikte çocuklarımız ayak izlerini bir penguene dönüştürecekler. Ki bu onların gördükleri şekillere daha farklı bakmalarını ve yaratıcı bakış açıları kazanmalarını sağlayabilir.

İhtiyacınız olanlar

  • Çeşitli renklerde, kimyasal içermeyen, kolayca çıkarılabilir boyalar. (Çocukların boyaları vücutlarına sürdükleri etkinlikleri planlarken bu noktada üst düzeyde özen göstermek her zaman faydalıdır. Parmak boyaları ve yüz boyamada kullanılan boyalar bu noktada güvenlidir.)
  • Yapışkanlı gözler
  • Çeşitli fırçalar
  • Resim kağıdı ya da karton

Yapım Aşamaları

  1. Öncelikle ilk olarak yapmamız gereken, minik arkadaşımızın ayağının altına gerekli olan siyah boyayı sürmek. Bu aşamada etkinliği planlayış amacınıza göre boyayı ayağına kendisinin sürmesini, ayağını siyah boyaya batırmasını veya ayağını siz boyayıp gereken yere ayağını basmasını sağlayabilirsiniz.
  2. Etkinliğe tam olarak başlamadan önce tercihinize göre siyah boyanın kurumasını bekleyebilirsiniz. Bu süreçte etkinliğinizi zenginleştirmek adına penguenleri tanımak için bir öykü etkinliği yapabilirsiniz.
  3. Penguenin burnunu oluşturmak için eğer elinizde sarı bir elişi kağıdı ya da karton varsa küçük bir üçgen biçiminde kesebilir ya da beyaz bir kağıdı boyayabilirsiniz.
  4. Penguenin burnunu oluşturduktan sonra bir penguen fotoğrafı gösterip, çocuğunuzun eksik olan kısmı tamamlamasını isteyebilirsiniz. Fırçayı veya parmaklarını kullanarak penguenin kanatlarını çizmesi, doğru yerlere gözleri ve burnu yapıştırması için harika bir an!
  5. Ve etkinliğimiz hazır. Dilerseniz beyaz bir boya kullanarak resmi daha da zenginleştirmesini sağlayabilirsiniz.

Görseller http://craftulate.com/footprint-penguin-craft/ adresinden alınmıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.