Fen Bilgisi Öğretmenliği Atama Yerleri Mart 2020

Daha önceki yazılarımızda Fen Bilgisi Öğretmenliği alanının atama puanları ve maaşları konusunu işlemiştik. (Yazılar üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.) Bu yazımızda Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda sözleşmeli Fen Bilimleri/Fen Bilgisi Öğretmeni olarak atanan öğretmenlerin hangi okula hangi atama (KPSS) puanı ile atandıklarını içeren tabloyu paylaşacağız.

Tablo MEB Personel Daire Başkanlığı sitesinden alınmıştır. İl, ilçe, KPSS puanı, mülakat puanı, kurum ve atanan kişi sayısını içermektedir. Tablo Mart 2020 tarihinde tamamlanan atamaya ilişkin verilerden oluşmaktadır. Bahse konu atamada Fen Bilimleri alanına 1002 kadro ayrılmıştır. Bu atamada Fen Bilimleri alanı atama taban puanı 76.01989 olarak şekillenmiştir. En düşük puanla atanan kişi Şırnak ili Silopi ilçesi Şehit Binbaşı Ercüment Türkmen İmam Hatip Ortaokulu’na atanmıştır.

Fen Bilgisi/Fen Bilimleri Atama Yerleri ve Puanları

Tabloyu tam olarak görüntülemek için mobil cihazlarda telefonunuzu yatay olarak kullanabilirsiniz ya da tabloyu kaydırabilirsiniz. Tablonun “Search” kutucuğu ile il, ilçe, okul araması yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir