Okul Öncesi Öğretmenliği Atama Puanları ve Yerleri Mart 2020

Bilindiği üzere 18 Mart 2020 tarihinde 20.000 öğretmen ataması tamamlandı. Adayların en çok merak ettiği konulardan biri de hangi okula kaç puanla atama yapıldığı. Bahse konu veriler Milli Eğitim Bakanlığı Personel Daire Başkanlığı sayfasında yayınlandı. Bahse konu KPSS Taban Puanları ve mülakat puanlarına aşağıdaki tablodan erişebilirsiniz.

Mart 2020’de tamamlanan öğretmen atamasında Okul Öncesi Öğretmenliği alanına 1513 atama yapılmıştır. Bu atamada en düşük KPSS puanı 77,44372 olurken, en düşük mülakat puanı 77 olarak şekillenmiştir.

Tabloda yer alan veriler alfabetik sıra iledir. Eğer isterseniz “Search” kutucuğu ile il, ilçe ya da okul araması yapabilirsiniz. Daha kolay bir kullanıcı deneyimi için tüm okulların tek bir sayfada yüklenmesi tercih edilmiştir. Bu sebeple sayfanın yüklenmesi birkaç saniye alabilir. Lütfen bekleyiniz. Mobil cihazlarınızda yatay görünüm kullanabilirsiniz ya da kaydırma özelliği ile okul-puanlar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Okul Öncesi Öğretmenliği Atama Yerleri

NOT: Bu atama 2020 yılına dair atamadır. Yapılmış en son atama olan 2021 Eylül Ataması Okul Öncesi Öğretmenliği Atama Yerleri için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.