Özel Eğitim Öğretmenliği 2018 YKS Sözel Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bilindiği üzere 2018 yerleştirme sonuçları 31 Ağustos’ta ÖSYM web sayfasında yayınlandı. Bu yıl yapılmış olan sistem değişikliği sebebiyle Okul Öncesi Öğretmenliği ve Özel Eğitim Öğretmenliği lisans programlarında yaşanan karmaşa sanıyorum son kez devam ediyor.

Tablo-4’te yer alan verilerle Özel Eğitim Öğretmenliği YKS Sözel Taban puanları belli olmuş olsa da taban başarı sıralamaları henüz açıklanmadı. Geçtiğimiz yıl ÖSYM yerleştirme sonuçlarının açıklanmasından uzun bir süre sonra taban başarı sıralamalarını YÖK Atlas üzerinden duyurmuştu.

Sonuçların açıklanması ile birlikte en küçük taban ve en büyük tavan puanların yer aldığı Tablo-4 de yayınlandı. Ancak şu süreçte ne yazık ki taban başarı sıralamaları hakkında kesin bir şey söylemek mümkün değil. Bu dosyadan Özel Eğitim Öğretmenliği YKS Sözel Taban Puanları ve Başarı Sıralamalarını sizin için derledim. Liste alfabetiktir ve yalnızca devlet üniversitelerini içermektedir.

Özel Eğitim Öğretmenliği Başarı Sıralamaları

Mustafa Özkara

Dokuz Eylül Üniversitesi, Okul Öncesi Öğretmenliği (2015) ve Özel Eğitim Öğretmenliği (2019) mezunudur. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Özel Eğitim alanında yüksek lisans eğitimini sürdürmekte ve Özel Eğitim Öğretmeni olarak çalışmaktadır.

One thought on “Özel Eğitim Öğretmenliği 2018 YKS Sözel Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

  • 19 Ocak 2019 tarihinde, saat 10:56
    Permalink

    özel eğitime en düşük puanla düzcenin almış olması çok garip olmuş sanırım yeni açıldığı için. acaba kaç binle aldı girmiş bir arkadaş varsa sıralamasını yazabilir mi

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.