Müzik Öğretmenliği Atama Yerleri ve Puanları Mart 2020

Müzik öğretmenleri, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda müzik, sanat etkinlikleri, güzel sanatlar lisesi müzik alanı dersleri ve özel eğitim programının uygulanmakta olduğu kurumlarda oyun ve müzik gibi dersleri vermekten sorumlu kişidir. Müzik Öğretmenleri Eğitim Fakülteleri bünyesinde yer alan Müzik Öğretmenliği programı mezunu olabilecekleri gibi formasyon almak şartıyla alana esas teşkil eden diğer bölümlerden de mezun olabilirler.

2020 yılı Mart ayında tamamlanan ve toplamda 19.917 öğretmenin atamasının yapıldığı dönemde Müzik Öğretmenliği alanına 348 kontenjan ayrılmıştır. Bu atamada (2020 Mart) Müzik Öğretmenliği taban KPSS puanı 64,33786 ve taban mülakat puanı 64 olarak şekillenmiştir.

Aşağıda yer alan tabloda müzik öğretmenlerinin hangi okula kaç puanla atandığını görebilirsiniz. Search kutucuğunu kullanarak il, ilçe, okul ya da puan araması yababilirsiniz. Eğer bu sayfayı mobil bir cihaz ile görüntülüyorsanız telefonunuzu yatay olarak kullanmanız daha iyi bir deneyim için önerilmektedir. (Veriler Milli Eğitim Bakanlığı Personel Daire Başkanlığı sitesinden alınmış ve derlenmiştir.)

Müzik Öğretmenliği 2020 Mart Atama Yerleri ve Puanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir