Neden yurtdışında eğitim almalısınız?

Neden yurtdışında eğitim almalısınız?

Yurtdışında üniversite okumak, pek çok gencin hayalini süsleyen, çocuklarının yurtdışında iyi eğitim alarak güvenli bir geleceğe adım atmasını isteyen pek çok ailenin gündeminde olan bir konudur. Gençlerin ve ailelerinin böyle düşünmelerinin kuşkusuz haklı nedenleri vardır. Bu nedenlerden bazılarını şöyle sıralamak mümkündür:

Sınavsız Üniversite

Yurtdışında lisans eğitimi alabileceğiniz okullar, ülkemizde üniversite okumak için zorunlu olan sınav şartını aramamaktadır. Başka bir deyişle, hayal ettiğiniz bölümü ihtiyaçlarınıza ve ideallerinize göre belirleyeceğiniz bir ülkede ve okulda sınav zorunluluğu olmadan, lise diplomanızla okuyabilirsiniz. Üstelik bu okullar arasında Avrupa ve Avrasya’da ilk 1000 üniversite ve ilk 500 üniversite arasında yer alan, en nitelikli, en köklü ve en iyi üniversiteleri bulunur. Örneğin tıp alanında Nobel ödüllü pek çok bilim insanını yetiştiren, dünya çapında araştırma projeleri yürüten Polonya üniversitelerinde tıp programlarına sınavsız kayıt yaptırabilirsiniz. Başka bir örnek vermek gerekirse, mühendislik alanında Avrupa’nın sayılı üniversitelerinden biri olan Litvanya Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi de üniversite sınav puanınız olmadan kayıt yaptırabileceğiniz okullardan biridir.

YÖK Denkliği

Yurtdışında lisans, yüksek lisans ve doktora programlarının denkliği YÖK tarafından tanınan bir okulda eğitim almak, diplomanızın hem uluslararası alanda hem de ülkemizde geçerli olduğu anlamına gelir. Eğer eğitiminizi tamamladıktan sonra ülkemize dönüp mesleğinizi icra etmek isterseniz bu konuda hiçbir sorun yaşamayacaksınız. Ancak gerekli gördüğü hallerde YÖK, adayın ilgili eğitimi gerçekten tamamlayıp tamamlamadığını tespit etmek için bir seviye tespit sınavı uygulayabilir. Bu sınavın geçiş notu 40’tır. İlgili bilgileri YÖK’ün resmi iletişim kanallarından edinebilirsiniz.

Düşük Harç Ücretleri

Yaygın kanının aksine, yurtdışında okumak düşünüldüğü kadar “pahalı” değildir. Yurtdışında eğitim alabileceğiniz köklü üniversitelerin çoğunun harç ücretlerinin ülkemizdeki özel üniversitelere kıyasla daha düşük veya denk olduğunu biliyor muydunuz? Yıllık 1000 €’dan başlayan fiyatlarla yurtdışında üniversite eğitimi almak için aşağıdaki web sitemizi kontrol edebilirsiniz.

Yüksek Yaşam Standartları ve Alım Gücü

Yaşam standartları ve alım gücü, ülkeden ülkeye değişen özellikler gösterir. Bununla birlikte, öğrencilerimizi yönlendirdiğimiz pek çok ülkede 300 € ila 550 € arasında değişen maliyetlerle Türkiye’deki yaşam standartlarınızı koruyabilir, hatta çok daha iyi standartlarda yaşayabilirsiniz. Bu konu hakkında detaylı bilgileri web sitemizdeki Yaşam Maliyetleri sayfamızdan edinebilirsiniz.

Türkçe Eğitim Fırsatı

Yabancı dilinizin yeterli seviyede olmadığını düşünüyorsanız, yurtdışında Türkçe eğitim almak da mümkündür. Makedonya ve Azerbaycan üniversitelerinde Türkçe eğitim ayrıcalığından faydalanabilirsiniz! Yurtdışında sınavsız kayıt olabildiğiniz, üstelik kendi dilinizde eğitim alabildiğiniz okullar ve bölümler sizleri bekliyor. Bu üniversitelerde Hukuk, Bilgisayar Mühendisliği, Tıp, Makine Mühendisliği gibi pek çok bölümü Türkçe müfredatla okuyabilirsiniz. Örneğin, Makedonya’da faaliyet gösteren Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Avrupa’nın tamamen Türkçe müfredatla akreditasyon alan ilk ve tek üniversitesi olup müfredatı Türkiye eğitim müfredatına paraleldir.

Daha Geniş Bir Perspektif

Yurtdışında okumak, yukarıdaki avantajların yanı sıra şüphesiz vizyonunuzu ve perspektifinizi de geliştirecektir. Yurtdışında okurken yeni kültürler tanıma fırsatı bularak yabancı dilinizi geliştirme hatta belki yeni bir yabancı dil öğrenme fırsatı da bulacaksınız. Yurtdışı deneyiminizde öğrendikleriniz ve tecrübe ettiklerinizle her zaman bir adım önde olacaksınız!

Yurtdışında eğitim fırsatları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz www.draftegitim.com web sitemizi ziyaret edebilir, dilerseniz Ankara ve İzmir ofislerimizle irtibata geçerek danışmanlarımızla doğrudan görüşebilirsiniz. Alanında tecrübeli ve uzman danışmanlarımız tüm sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyacaklar. Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak yurtdışı eğitim yolculuğunuzun her aşamasında yanında olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir