“Benim vücudum benimdir” Boyama Sayfaları

Daha önce birçok yazımızda (özellikle İstismar Dosyası kategorisi altındaki yazılarımızda) çocuk istismarını önlemek için çeşitli bilgilendirici yazılar yazmıştım. Çocuk istismarının önlenmesi noktasında öğretmenin bilgisi ve bilincini sınıf içine aktarabilmesi için okul öncesi dönem çocuklarına uygun  etkinliklere ihtiyacı oluyor.

Konuyla ilgili araştırma yaparken ABD’de East Carolina Üniversitesi tarafından desteklenen “My Body is Mine” (Benim Vücudum Benimdir) isimli bir ücretsiz e-kitaba ulaştım. Kitaptaki bölümleri Türkçe’ye çevirip size ulaştırmak istedim.

Kitap öğrencileriniz-çocuklarınızla birlikte okumaya uygun olduğu gibi her bir sayfası birer boyama sayfası niteliğinde. Konu ile ilgili çalışırken aynı zamanda çocukların bu sayfaları boyamalarını sağlayabilisiniz. (Boyama sayfalarının bu gibi etkinliklerin yanında kullanılıyor olmasının oldukça verimli olduğunu düşünüyorum.)

Aşağıdaki görsellere tıklayıp sayfaların büyük hallerini indirebilirsiniz, her biri yazdırılmaya hazırdır.

Çocuklarla istismarı konuşmaktan asla korkmayın.

Bu gönderiyi paylaş:

Mustafa Özkara

Dokuz Eylül Üniversitesi, Okul Öncesi Öğretmenliği mezunudur. Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi'nde Özel Eğitim Öğretmenliği lisans, Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü'nde Özel Eğitim yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir