Çocuk Edebiyatı Yüksek Lisans

Sorular CevaplarCategory: Üniversite HakkındaÇocuk Edebiyatı Yüksek Lisans
ece cengiz asked 4 sene ago

Merhabalar hocam, Deu okul öncesi öğretmenliği mezunuyum ve aynı zamanda ön lisans çocuk gelişimi mezunuyum. Klinik psikolojisi alanında ilerlemek istiyordum ancak psikoloji lisans şartı olmasından dolayı tekrar lisans okumam gerekecek. Benim için bu biraz zaman alacak bir durum olacak. Özel üniversiteler de maddi olarak şu anda imkansız benim için. Aynı zamanda hep çocuk edebiyatı alanında ilerlemek, çocuk kitapları yazmak istiyordum. Çocuk edebiyatına yönelik yüksek lisans yapmak istiyorum ama üniversitelerde program olarak alanı bulamadım. Bu alan ile ilgili nasıl bir yol izlemeliyim? Çocuk edebiyatıyla yüksek lisans yapmak mümkün müdür? Şimdiden teşekkür ederim..

1 Answers
Mustafa Özkara Staff answered 4 sene ago

Ece merhabalar, 
Ben de Dokuz Eylül Okul Öncesi Öğretmenliği 2015 mezunuyum. Bildiğim kadarıyla Çocuk Edebiyatı bir yüksek lisans programı olarak yok. Türkçe Eğitimi alanında yüksek lisans yapıp ders döneminde alacağın dersleri Çocuk Edebiyatı alanından seçip tezini de bu alanda yazabilirsin. 
Aynı durum okul öncesinde yüksek lisans programı için de geçerli. Okul öncesi öğretmenliği alanında yüksek lisans yapıp ders döneminde alacağın dersleri çocuk edebiyatı alanından seçebilir ve tezini de çocuk edebiyatı üzerine yazabilirsin. Okul öncesi alanında yüksek lisans yapıp tezini çocuk edebiyatı alanında yazan birçok kişi var. 
Başarılar diliyorum. Merak ettiğin herhangi bir şey olursa çekinme lütfen. 

Your Answer