okul öncesi yüksek lisans

Sorular Cevaplarokul öncesi yüksek lisans
seda asked 5 sene ago

meraba ben okul öncesi öğretmeniyim. meb de çalışıyorum. çocuk gelişimi veya okul öncesi alanından yüksek lisans yapmak istiyorum. hangi alanda yapmak daha mantıklı olur? ve hangi alanda akademik kadro daha fazla açılır acaba?

2 Answers
Mustafa Özkara Staff answered 5 sene ago

Seda merhabalar, 
Okul öncesi alanından geçtiğimiz yıl kadroları takip ettim. Genel bir izlenim olarak okul öncesi öğretmenliği alanında kadro şansının daha yüksek olduğu gibi bir izlenimim var. Şöyle ki, okul öncesi anabilim dallarındaki araştırma görevliliği kadroları için genellikle okul öncesi lisans mezuniyeti ve okul öncesi alanında yüksek lisans öğrenciliği şartı bulunuyordu. Bu şartları taşıyan ve yüksek lisansını bitirmiş kişiler için de çocuk gelişimi önlisans programlarındaki öğretim görevliliği kadroları şansı da var. 
Başarılar dilerim.  

zooey answered 4 sene ago

hocam merhabalar benim şu an okumuş olduğum istanbul aydın üniversitesinin okul öncesi öğretmenliği programı akredite oldu peki akredite bölümün yüksek lisans doktora programlarında ve hatta yurtdışında yuksek lisans doktora akedemisyen olma gibi durumlarda nasıl bir katkısı var biliyor musunuz?

Your Answer