Özel Eğitim Öğretmenliği Atama Yerleri ve Puanları 2019-2020

Özel Eğitim Öğretmenliği alanı taban puanları, atamaları ve dersleri hakkında geniş bir içerik sunmaya çalışıyoruz. Bu yazımızda göreve başlayan öğretmenlerin atanmış olduğu son atama dönemi olan 2019 Ağustos verilerinden hareketle, Özel Eğitim Öğretmenliği alanının il, ilçe ve okul bazlı olarak puanlarını paylaşacağız. Veriler Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü web sayfasından alınmıştır.

Yapılmış olan bu atamada toplamda 1410 Özel Eğitim öğretmeninin ataması 756 ayrı kuruma gerçekleştirilmiştir. En yüksek puanlı kişi 94,338 KPSS puanı ile Bitlis/Merkez’deki Ahmet Eren Özel Eğitim Uygulama Okulu III. Kademeye atanmıştır. Atanan en düşük puanlı kişi ise 68,323 KPSS-P10 puanı ile Sinop’un Saraydüzü ilçesindeki Saraydüzü Türkaylar Ortaokulu’na atanmıştır.

Not: Mobil cihazlarda tabloyu kullanmak için yatay görünüm kullanabilir ya da kaydırma işlevini kullanabilirsiniz. Üstte bulunan “Search” kutucuğu ile il, ilçe, okul adı araması yapabilir. Puan sütunlarını üstlerine tıklayarak büyükten küçüğe sıralayabilirsiniz.

Özel Eğitim Kurum Bazlı Atama Puanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.